Bani online

Cum sa faci bani online
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Publicitate 1                      
Publicitate







Distribuiţi
     
 

 Politica de afiliere de la profitshare.ro

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 61
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/05/2013

Politica de afiliere de la profitshare.ro Empty
MesajSubiect: Politica de afiliere de la profitshare.ro   Politica de afiliere de la profitshare.ro Icon_minitimeMar Aug 06, 2013 4:37 am

Cei de la profitshare.ro schimba regulamentul
www.blog.profitshare.ro a scris:

4. Perioada de recurenta devine 10 zile
Am decis sa modificam perioada de recurenta la 10 zile. Analizand activitatea din afiliere din ultimii 4 ani, am constatat ca in primele 7 zile de la click se finalizeaza peste 80% din numarul de comenzi. Am crescut nivelul comisioanelor, astfel incat cei care vand chiar produsele pe care le promoveaza vor castiga mai mult. In acelasi timp dorim sa descurajam plasarea masiva de cookie-uri doar din motivul ca sunt valabile o perioada lunga de timp si cumparaturile online se fac in procent mare de la eMAG.

Cred ca este cel mai penibil motiv pe care l-am auzit vreodata pentru scaderea cookie pentru afiliati la 10 zile .
Adica mai pe romaneste daca un vizitator de pe site-ul tau da un click pe linku, bannerul de afiliat si se hotaraste sa cumpere acel produs promovat de tine peste 11 zile cand ia salariu, ..... tu nu vei primi bani pentru ca cookie nu are valabilitate de cat 10 zile .

Acum nu o sa mai iau dupa statisticile din afara si o sa spun ca peste 28% cumpara un produs dupa 10 zile dupa ce a efectuat click .
O sa raman la 20% care inseamna ca eu din 100 de comenzi efectuate prin linku meu de referal o sa pierd 20 de comenzi pentru ca expira cookie .
Sus In jos
https://bani-net.forumgratuit.ro
 

Politica de afiliere de la profitshare.ro

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Schimbari in politica de afiliere eMAG
» profitshare.ro cea mai dezavantajoasa retea de afiliere din Romania !!!
» Toate sumele din Profitshare 2.0 vor fi afișate fără TVA.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bani online :: CASTIGA BANI ONLINE DIN :: Programe de Afiliere ( CPA Alternative Emag, 2parale) :: Emag Profitshare-